Whatsapp: 0 539 811 18 18

Zirkonyum Nedir

Yoğun madde kaybına uğramış dişlerin restore edilmesinde ve daha önceden kaybedilmiş dişlerin yerine konulmasında yıllardır kron ve köprü protezler kullanılmaktadır. Onlarca yıldır kron ve köprü protezlerinin yapımında metal altyapılı porselen restorasyonlar kullanılmıştır. Porselen ağız için kuvvetlere direnebilecek güçte olmadığı için metal bir altyapı ile desteklenmesi gerekmektedir.

Ancak bu metal altyapıya bağlı gelişebilen alerjik reaksiyonlar metalin yapı içindeki değişikliği sorucunda diş etinde meydana gelen gri renkleşmeler, maalesef metal altyapıya bağlı olarak arzu edilen estetik görüntünün elde edilememesi diş hekimlerini daha estetik metaryallerin arayışına sürüklemiştir.

Bilgisayar destekli sistemlerin gelişmesi ile birlikte zirkonyum yani zirkonya materyali protezlerde altyapı metaryeli olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu gün gelişen teknikler sayesinde artık metal destekli porselen destekleri uygulanan bütün noktalarda zirkonyum altyapılı porselen protezler uygulanır.

Bu sayede diş eti ve ağız eti diğer dokularla uyumlu son derece estetik ve uzun ömürlü restorasyonlar yapma imkanı yakalanmıştır.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir