Whatsapp: 0 539 811 18 18

Şeffaf Diş Teli

Görünmez ortodontide kullanılan aparatlar ve plakların en büyük özelliği hasta kullanmaya başladığında her 3 haftalık periyotta bu plaklar sayesinde dişlerin 1mm hareket etmesidir. Ama bu 3 hafta süresinde ilk hafta bu plakların yumuşağı kullandırılır. Gelen kuvvetler dişlerde ekstra kuvvet oluşturduğundan dişlerin ağrılı bir şekilde hareket etmesini engellemek açısından ilk hafta yumuşak plaklar verilir.

İkinci hafta orta sertlikte bir plak verilir, üçüncü hafta da sert plak verilir. Toplamda 3 haftanın sonunda dişler 1mm hareket ederek yer değiştirir. Bu bağlamda dişin hızlı hareket etmesi daha sağlıklı şekilde sağlanmış olur.

çünkü klasik ortodontiklerde plağın üstüne braket düşebilir, takılan tel kopabilir,  ya da hasta lastiği iyi koyamayabilir. O zaman tabiî ki verilen kuvvetlerde dişin hareketi istenilen şekilde olmayabilir.

Bu yöntemde ise bir kaçış olmadığı için direkt olarak ağza uygulanır ve o plak kendi kendisine ağızda çalışır ve hastanın hiçbir şey yapmasına gerek kalmaz. Bu yüzden çok rahat kullanılır. Hastanın yapacağı tek şey plağı ağza getirip itmektir ve ağza yerleştirmektir. Yetişkinlerde bu plak günde 17 saat ( uyku süreci dahil) kullandırılır.

çocuklarda ise kortizonun kullanım süresi 10 saattir. çocuklarda süreç olarak daha az kullanıldığı için, uyku ortodontisi şeklinde de adlandırılabilir. çocuklar bu yöntemi braketsiz rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir