Whatsapp: 0 539 811 18 18

Porselen Diş Fiyatları

Günümüzde beklentilerin yükselmesi ile estetik artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bireyler estetik talepleri karşılanırken çoğu kez doğallıktan ve estetik görünüşten ödün vermek istemezler. Bu aşamada son yıllarda revaçta olan porselen laminalar akla gelir.

Porselen laminaların hazırlanmasında dişin ön yüzeyinden 0.5- 1mm kadar bir törpüleme yapılır, dişin ön yüzeyine takma tırnak şeklinde porselen tabakasının yapıştırılması ile porselen laminalar yapılmış olur. Işık geçirgenliği fazla olduğundan doğal dişten ayırmak oldukça güçtür. Hastanın yüz şekline ve isteklerine göre istenilen boyda, formda ve renkte porselen lamina yapılabilir. Burada diş hekiminin tecrübesi ve estetik görüşü önemlidir. En önemli özelliği, çay, kahve gibi boyayıcı maddelere karşı bile renk değiştirmemesidir. Artık günümüzde porselen laminalar 2-3 gün gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

Diş eti uyumları porselen laminaları tercih sebebi yapmıştır. Porselen kaplama dişte diş etinde kızarıklık, kanamalı bir görüntü ortaya çıkar. İyi hazırlanmış bir porselen laminada ise dişeti uyumu mükemmel olmaktadır. Dişleri çapraşık olan, aralıklı olanlarda, beyazlatma ile giderilemeyen renklerde, kanal tedavisi yapılmış ancak renk değiştirmiş dişlerde özellikle uygulama alanı yaygındır.

Empress Porselenler

Empress Porselenler

Dişlerimizi çürük, kaza v.b bir nedenle kaybettiğimiz ya da estetik nedenlerle daha güzel bir forma kavuşmak istediğimiz zaman doğal olarak diş hekimimize başvururuz ve ondan istediğimiz de çoğunlukla mümkün olabilecek en iyi estetik ve doğal görünümlü dişler olacaktır. Suni olduğu belli olan dişler bizi tatmin etmeyecektir. Diş hekimliği bilimi de devamlı olarak nasıl daha doğala yakın daha estetik dişler üretebiliriz hep bunun arayışı içindedir. IPS empress protezlerde bu arayış sonucu ortaya çıkan ürünlerden biridir. Estetik ve kozmetik diş hekimliğinde önemli yeri olan bir protez türüdür beraberinde bazı çok önemli avantajlar getirmiştir tabi dezavantajları da yok değildir.

Klasik metal destekli protezlerde metal bir alt yapının üzerine porselen işlenir metal ışık geçirgenliği sağlamadığı için o dişteki doğal ışık geçirgenliği ve parlaklık çok iyi ölçüde sağlanamaz, zirkonyum protezlerde metal alt yapının yerini zirkonyum almıştır zirkonyum opak beyaz renklidir dolayısıyla estetik özellikleri metal destekli protezlere göre daha geliştirilmiştir. Ayrıca metal allerjisi olan bireylerde gönül rahatlığı ile uygulanabilir.

Emress protezler

Emress protezler ise metal ya da zirkon gibi hiçbir alt yapı içermez tamamen cam porselen diyebileceğimiz bir yapıdadır. Işığı dam olarak geçirebildiği için mükemmel bir estetik sağlar diş etiyle olan uyumu harikadır.

Tüm bu olumlu özelliklerine rağmen oldukça naziktir, çok kırılgan bir yapıya sahiptir esas gücünü dişe yapıştırıldıktan sonra kazanır buna rağmen uzun köprüler yapılabilecek kadar mukavemeti yoktur. Genelde tek tek dişlerde uygulanır bir den çok diş eksikliğinin olduğu vakalarda önerilmez. Anormal temasların olmadığı uygun kapanışlı bireylerde bir iki diş eksikliklerinde yapılabilir ancak bunlarda da diş birleşim alanlarındaki yüzey alanı çok geniş tutulmalıdır. Genelde estetiğin çok daha önemli olduğu ön dişlerde uygulanır.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir