Whatsapp: 0 539 811 18 18

Lamine Diş Fiyatları

Lamine dişler kişinin dişlerinin tam olarak kaplanmasının gerekmediği durumlarda, sadece dişlerin ön yüzeylerine özel yapıştırıcılarla yapıştırılan ve tırnak kalınlığından olan estetik restorasyonlardır. Hasta dişlerinin şeklinden, renginden, çapraşıklığından memnun olmadığı durumlarda gerçekleştirilen bir tedavidir. Hangi durumlarda uygulanan bir tedavidir? Dişlerin birbiri ile uyumsuz olan renk farkı durumlarında, şekil bozukluklarında, çapraşık ortodontik tedavi gereken dişlerde, aralıklı dişlerde, ön dişlerin görüntüsünden ve renginden memnun olunmayan durumlarda estetik gülüşü sağlamak amacı ile yapılan bir tedavidir.

Günümüzde estetik diş hekimliği uygulamaları kişiye özel tedavi uygulamaları halini almıştır. Doktorun kişinin diş formunu, rengini incelemesi ve muayene etmesi sonucunda tam olarak yapılması gereken tedavi yöntemi ve şekli hastanın istekleri ile birleştirilip uygulanmaktadır.

Dişlerde kaplama uygulamaları yıpranan ve çürüyen dişlerin tedavi edilmesi ihtiyacından ortaya çıkmıştır.
Hastanın ağzından alınan ölçülerle laboratuar ortamında çalışılır ve hastanın ağzına göre yapılan uygulama kişiye uygulanır. Son provada dişlerin rengi, büyüklüğü ile ilgili problem olup olmadığı incelenir ve kişinin talebi doğrultusunda estetik dişlere kavuşulmuş olur.

Son aşamada, hekim dişlerin kole kısımlarındaki kalınlık durumu, ara yüzleri, dişeti papil bölgelerindeki açıklığın ideal oluşu incelenir ve sonrasında hastanın ağzına takılır. Simantasyon denilen bu aşama çok önemlidir. Zirkonyum dişleri veya porselenleri yapıştırılırken kullanılan ilaçlar dişeti altına kaçar ve donan ilaçlar kişiye rahatsızlık verir. Bu nedenle dişeti altındaki ilaç mutlaka tam olarak temizlenmelidir.

Aksi takdirde zamanla dişeti iltihabı ortaya çıkar ve bütün emekler boşa gider. Simantasyon aşamasında dişlerin tam oturması önemlidir. Eğer sima sertleşir ve kaplama yerine tam oturmaz ve yüksekte kalır. Bu durumda sima tam sertleşmeden çıkarılıp tekrar yerine takılmalıdır.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir