Whatsapp: 0 539 811 18 18

İzmir Diş Estetiği

Porselen laminalar, laninate veneerler yada laminalar dişlerini kestirmek istemeyen film yıldızlarının istekleri üzerine gerçekleşmiş çalışmalardır. Son yıllarda yapıştırma sistemlerindeki gelişmeler bu sistemlerin ağızda uzun süre kalmasını ve estetik sonuçların oluşmasında çok yardımcı olmuşlardır.

Bazen anesteziye gerek bile olmadan bazen de az bir anestezi ile dişlerin üzerinden çok ufak bir tabaka kaldırılır, alınan ölçü laboratuara gönderilir. Hasta ve hekimin beraberce kararlaştırdıkları bir form üzerinde anlaşarak teknisyenden gelen ön deneme ağza yerleştirilerek kontrol edilir.

ön denem ağza yerleştirilip kontrol edilir. Beğenildiği takdirde sonrasındaki cila işlemlerini takiben uygun işlemlerle yapıştırma işlemine geçilir.  çok kısa sürede gerçekleştirilir, yapımı kolaydır, çok fazla zaman almaz, güzel bir ışık geçirgenliği vardır, estetik sonuç mükemmeldir.

Uzun zaman dayanabilmesi de laminaların tercih nedenidir. örneğin dişler arasında çok fazla boşluklar varsa, konuşurken tükürük çıkarmasına ve konuşma bozukluğuna neden oluyorsa, dişlerin formunda küçük lükler ya da çok istenmeyen formlar varsa, dişlerin üzerinde renklenmeler, birden fazla yapı bozukluğu varsa bu tedaviler tercih edilir.

Mine ve dente dokusunu koruyan sistemler, laminalarla da çok güzel bir şekilde kendine yer bulmuştur.

Gülüş estetiğini eğer doğuştan, doğal dişlerinizde herhangi bir sorun var ise ancak diş hekimi tasarlayabilir. Konuşurken, gülerken eğer ağzınızı kapatarak yapıyorsanız, emin olmadan dişleriniz ortaya çıkacak diye rahatsız oluyorsanız mutlaka bir diş tasarımına ihtiyacınız vardır.

İzmir Estetik Diş Hekimliği

 • İzmir Diş Beyazlatma
 • İnley-Onley porselen dolgular
 • Dişeti Estetiği (Gummy Smile)
 • Zirkonyum
 • Diş Estetiği İzmir
 • İzmir Estetik Diş Hekimliği
 • Gülüş Tasarımı
 • Porselen Laminalar
 • Kompozit Bondingler
 • Metal desteksiz porselenler
 • Porselen Köprüler

İzmir Estetik Diş Hekimliği

Porselen Kron ve Köprüler

Porselen kron ve köprüler diş hekimliğinde en sık kullanılan protez türüdür. Kron tek bir dişin üzerine yapılan kaplamayı köprü ise diş eksikliğinin de olduğu vakalar da birkaç kronun birleşmesinden oluşan sabit yani dişe yapıştırılan diş protez türünü ifade etmektedir. Tabi bunlar implant üstüne de yapılabilirler. Porselen genelde metal bir alt yapının, metal bir iskeletin üzerine kaplanır. Yani porselen de olsa alt tarafı daha sağlam karakterde metaldir. Bazen tek bir diş te metal alt yapısız kullanılan özel porselenlerde vardır.

Günümüz diş hekimliği artık en az zararla en iyi sonuca nasıl ulaşırız felsefesi üzerine yoğunlaşmıştır. Yani dişte az düzeyde madde kaybı ya da çürük varsa öncelikle doldu, bonding, daha sonra inley, daha sonra onley oda olmaz ise dişte çok madde kaybı var ise o zaman porselen diş protezleri tercih edilmektedir.

Porselen Diş Protezlerinin Yapım Aşamaları

1.Diş prepare edilir (Kesilir). Porselen ve altındaki metalin belirli bir kalınlığı vardır buna yer sağlamak için diş her tarafından ve amaca uygun basamak oluşturularak küçültülür. Bu aşamada eğer dişte çok madde kaybı varsa kök içine anker, post gibi destekleyici yapılar yerleştirilebilir.

2. Diş hazırlandıktan sonra ölçü alınır ve laboratuvara sevk edilir. Bu arada hastaya geçici dişler takılır.Laboratuvar alınan ölçüye göre eğer varsa metal alt yapıyı hazırlayıp hekime gönderir. Diş hekimi hasta ağızında metalin uyumluğunu denetleyip renk seçer ve porselen üst yapının yapılması için tekrar işi laboratuvara gönderir. Laboratuvar porseleni yapıp tekrar prova için hekime gönderir.

3. Hekim porseleni de renk , kapanış , görüntü açısından tekrar hastada kontrol edip her şey uygunsa cilasını yaptırıp hasta ağızına daimi olarak yapıştırır.

Estetik Diş Hekimi İzmir

İzmir'de Porselen Kron ve Köprüler tedavileri hakkında daha fazla bilgi için diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir