Whatsapp: 0 539 811 18 18

Dişeti Estetiği Gummy Smile

Gülüş tasarımında diş etlerinin önemi çok büyüktür. Eğer estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, ağız içerisinde diş etleri ne çok fazla görünmelidir nede hiç görünmemezlik yapmamalıdır.

Eğer diş etleri dişlerden daha çok dikkat çekiyorsa, daha kırmızı ise, iltihaplı ise, öncelikle bu problemler giderilmeli, ardından da gülüş estetiği için gereken formda ve uzunlukta kişiye özel diş formları hazırlanmalıdır. Diş etinin tedavisini yaptıktan sonra eğer diş eti çok fazla oranda görünüyorsa, o halde bazı müdahalelerle diş etinin daha az görünmesi sağlanabilir.

Sağlıksız diş etlerine diş tartarlarının temizlenmesi ve daha ileri tedavi yöntemleri uygulanmalıdır ki gülüş estetiği yapılacak ise altyapı olan diş eti üzerinde yapılacağından öncelikle diş etindeki problem giderilmelidir.

Dişeti şekillendirilmesi estetik diş hekimliğinde temel basamaklardandır. Gülümsediğinde dişetlerininin fazla görünmesini istemeyen hastalarda dişetlerinden alınarak daha az ya da hiç görünmeyecek hale getirilir. Ayrıca dişlerin boyu kısa ve uzatılması planlanmışsa yine gingivoplasti ya da gingivektomi her ikisi birden yapılabilir.

Dişeti şekillendirilmesi, bazen dişlerde estetik porselen yapılmasına gerek yoksa dahi yapılabilir. Dişlerin formları ya da yüzey özelliklerinden hasta memnun ise, ancak gülümserken dişetlerinde simetri yok ise, sadece  gingivektomi ya da gingivoplasti  denilen operasyonlar yapılarak istenilen gülümsemeye kavuşturulabilir.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir