Whatsapp: 0 539 811 18 18

Diş İmplantları

Tek diş eksikliğinde İmplant Nasıl Yapılır ?

Bu tip durumlarda, implant dişin çekildiği bölgeye yerleştirilir. Eğer, çekim bölgesi görünür bir yerde ise, mesela ön kesici diş gibi, o bölgeye geçici bir diş yapılır. Ortalama 2-3 ay beklenir. Bu süreç implantın kemiğe kaynaşma sürecidir ve bu süreç bittikten sonra implantın üzerine yerleştirilmek üzere porselenden geçici diş yapılır. İmplantın en önemli özelliği olarak, implant yerleştirilirken, yandaki dişler üzerinde herhangi bir kesim, inceltme gibi işlemler yapılmadığından, diş bütünlüğü korunarak tedavinin sağlanması ifade edilebilir.

Birden fazla  diş eksikliğinde İmplant Nasıl Yapılır ?

Hasta eğer birden fazla diş çektirmişse, her diş için ayrı ayrı implant yapılabileceği gibi ( buda hekimin muayenesi sonucunda belirlenir), az sayıda implant yerleştirilip, araya köprü şeklinde sabit dişler yerleştirilebilir.

üst çenede Hiç diş olmadığında İmplant  Nasıl Yapılır ?

Detaylı bir tedavi planlaması ile hangi bölgelere kaç adet implant uygulanabileceği belirlenir. üstüne sabit dişler mi yoksa hareketli protezler mi takılıp takılamayacağı belirlenir. Bazı gelişmiş tekniklerle planlama oluşturularak tedaviye ona başlanır.

Alt çenede Hiç diş olmadığında İmplant Nasıl Yapılır ?

Bu tip vakalarda hastalar damak protezlerini rahat ve kullanışlı şekilde kullanamadıklarından şikâyet ederler. Bu tip vakalarda, implantlar protezlerin yerinden oynamaması için kullanılırlar. İmplantların üzerine overdenture protez denilen ve iç yüzeylerinde ataçmanların ( eklemelerin)  yerleştirildiği girintili bölgeler bulunan hareketli protezler yerleştirilir. Ya da alt çeneye iki implant yerleştirilerek, bir bar yardımı ile birleştirilir. Bu yapıların yerleşeceği şekilde hareketli protez üste oturtulur ve tedavi tamamlanmış olur.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir