Whatsapp: 0 539 811 18 18

Diş Eti Estetiği Nedir

Kişinin gülüşünü değerlendirirken, önce pembe estetik ve beyaz estetiğe bakmak lazımdır. Beyaz estetikte dişler, pembe estetikte diş etleri, ikisinin birbiriyle uyum içerisinde olması gerekir.

Pembe estetikte eğer kişinin diş etleri çok görünüyorsa, kişiler tarafından olumsuz kabul edilir. Veya diş etlerinde fazla çekilmeler varsa bu da diş etlerinde kötü görünen bir durumdur.

Bazen diş etleri çok siyah veya mor olabiliyor. Bunlar ya sağlıksız diş etlerinde olur ya da pigmentasyon vakalarında olur. Sağlıklı diş eti dişe tam uyumlu olan diş etidir.

Sağlıklı diş eti, diş aralarında girintiler çıkıntılar şeklinde görülür, dişe tam yapışır. Diş etleri dişleri fırçalarken kanıyorsa mutlaka bir problem var demektir. Hekime başvurmak gerekir.

Hangi diş eti hastalıkları estetik müdahaleyi gerektirir?

Diş, etrafını çevreleyen dokularla beraber bir bütündür. Diş etlerinde bir kanama başladıysa ortada mutlaka bir problem var demektir. öncelikle hastanın gerçek rahatsızlığı tedavi edilmelidir, daha sonra estetik boyutu devreye girer.

Diş etlerinde ve çevre dokularında bir hastalık varsa öncelikle bu kısmın çözülüp ondan sonra estetik kısmının çözülmesi gerekmektedir.

Diş eti estetiği çok diş etleri görünen bireylerde, diş eti çekilmesi olan vakalarda veya damağın çok çökmüş olduğu vakalarda yapılabilir.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir