Whatsapp: 0 539 811 18 18

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Pembe estetik uygulamasında, kişinin diş etleri çok görünüyorsa, dişler gereğinden kısa ise bu operasyon lazer ile yapılmalıdır. Uygulama yaklaşık 15 dakika sürer. Hekim lazeri ile diş etlerini yukarıya doğru seviyelendirir.

Bu işlem lazerle yapıldığında uygulama kansız olur, iyileşme hemen olur, kişi hemen günlük hayatına döner. 15 dakikanın sonunda kişinin diş etleri daha az görünür seviyeye gelecektir.

Bazı durumlarda diş etleri yukarıya çekildikten sonra dişlere estetik uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamalar daha çok lamine tarzında olabilir. Porselen lamineler dişlerin ön yüzeylerine yapışan ve takma tırnak gibi ince olan tabakalardır.

Porselen lamineler dişlerin aralıklı olduğu durumlarda, çapraşık olduğu durumlarda, gereğinden sarı veya gereğinden daha fazla aşınmış olma durumlarında kullanılabilir. Ve kişiye gülüş estetiği sağlamak için en uygun tabakalardır.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Diş etlerinde yapılan düzenleme kişi ergenlik çağına girdikten itibaren, yani 17-18 yaş itibariyle yapılabilir. Diş etlerine yapılan pembe estetik uygulamasının kişiye herhangi bir zararı yoktur. Aksine faydası vardır çünkü diş etindeki cep azaldığından oraya giren bakteriler azalmaktadır.

İkinci faydası ise dişler daha uzun görünmektedir. üçüncü faydası diş etleri da az görülmektedir. En önemlisi de kişi kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Herhangi bir zararı olmadığı için de 17-18 yaşından itibaren ilerlemiş yaşlara kadar yapılabilmektedir. Bazı vakalarda bazı dişler kısadır ve bazı dişler uzundur. Diş etlerini seviyelemek için de bu işlem yapılabilmektedir. Yani her dişe işlem yapmak yerine sadece kısa olan ve sadece ihtiyaç olan dişlere bu işlemi yapmak kişinin gülüşünde büyük değişik sağlamaktadır. Kişinin dişlerini aşağıya doğru uzatmakta mümkündür. Buna porselen lamine uygulaması denir. Bu uygulama 18 yaşından itibaren her bireyde yapılabilir. Ama bu uygulama daha çok orta yaşlı kişilerde yapılması tercih edilir. çünkü kişinin daha genç görünme ihtiyacı daha çok orta yaşlarda kendisini gösterir.  Genelde bu yaşlarda bu tedavi daha fazla yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir