Whatsapp: 0 539 811 18 18

Diş Estetiği Videoları

Yüzün estetik ve ideal yüz olarak nitelenebilmesi için dişlerimiz gülüş estetiğinde çok önemli bir yer tutar. Gülüş tasarımı kişinin yaşına, cinsiyetine, yüz şekline, dudak şekline, sosyal konumuna  bir çok şeye göre değerlendirilebilir.

Konuşurken, gülerken eğer ağzınızı kapatıyorsanız, dişleriniz ortaya çıkacak diye rahatsız oluyorsanız bir estetik diş hekimi ile iletişime geçerek gülüş tasarımına ihtiyacınız olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Dişi pembe estetik yöntemi ile yukarıya doğru uzatıldı ise kişinin aslında çok dikkat etmesi gereken bir durum yoktur. Yani günlük hayatına devam edebilir, normal fırçalamasına ve ağız bakımına devam edebilir. İlk birkaç gün dişlerinde, bilhassa diş etlerinde hassasiyetler oluşabilir. 

çok sıcaktan veya çok soğuk yiyeceklerden birkaç gün uzak durması bu hassasiyeti en az şekilde hissetmesini sağlayacaktır. Eğer kişinin dişlerine porselen lamine uygulandı ise, kişi günlük fonksiyonuna aynen devam edebilir. Lamineler dişe çok sağlam malzemelerle yapıştırılmaktadır. Lamineler ince tırnak gibidir ve sadece dişe yapışma gücü ile diş yüzeyinde durmaktadır. Buna bonding veya adezif teknolojiler denir.

Bu teknoloji ile dişe yapışan porselen lamine dişin bir parçası olur. Normal fonksiyonda herhangi bir şey olmazken, dişin fonksiyon dışı hareketlerden korunması gerekir. Bunlar tırnak yeme,  çok sert besinleri dişle kırarak yememek gerekir.  Ancak bazı kişilerin kötü alışkanlıkları olabilir. Bu kötü alışkanlıklardan korunmak gerekir. Onun haricinde normal fonksiyonda porselen lamineler kesinlikle normal diş gibi hissettirir. Zaten tek tek yapıldığı için görüntüsü de normal diş gibidir.

Malzemesi de zaten özel kristal destekli porselenler olduğu için aynen doğal dişin karakteristiğini yansıtır.  Tabi ki porselen laminelerde hekimin ve hekimin çalıştığı seramistin becerisi çok önemlidir. çünkü dişi gerçek dişe benzetmek gerekmektedir. Gidip bembeyaz, porselen tabak gibi dişler yapmak yerine dişe benzeyen dişin karakterlerini içeren dişler yapmak çok önemlidir.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir