Whatsapp: 0 539 811 18 18

Diş Beyazlatma

Dişlerimizi Nasıl Beyazlatabiliriz?

Bembeyaz, gülerken parlayan inci gibi dişlerim olsun istemiyor musunuz? Yalnız değilsiniz.  Türkiye de bu konuda çok araştırma yok ama Amerika da her yıl 1.7 milyar dolar diş beyazlatma ürünlerine ve servislerine para harcanıyor. Diş hekimlerinin en sık yaptığı kozmetik ve estetik işlem diş beyazlatma ve her gün bu konuda değişik değişik ürünler yerini alıyor. Bizde bu yazımızda biraz diş beyazlatmadan bahsedelim istedik.

Diş beyazlatmanın ayrıntılarına girmeden önce dişlerimiz ve lekeleri oluşturan düşmanlarımızı tanımakta biraz fayda var. Her bir diş dentin denilen bir iç ve mine denilen sert bir dış tabakadan oluşur. Minenin görevi dişleri korumaktır. Ağızımıza yiyecek, sigara, içecek gibi herhangi bir madde aldığımızda bunlar mine tabakasının üzerinde film şeridi gibi bir katman oluşturur. Çoğu zaman diş fırçalamayla da dişten uzaklaşırlar uzaklaşamayacak kadar yoğun olanlarda basitçe diş hekimince polisaj denilen bir pasta ve fırça yardımıyla uzaklaştırılabilirler. Burada asıl problem dişin iç tabakalarına kadar yansımış lekelenmeler ve leke olmasa bile yapı olarak koyu renkli dişleri beyazlatmak. İşte burada bleaching, whitening, diş beyazlatma, diş ağartma dediğimiz kimyasal ajanlarla yapılan işlemler işin içine giriyor.

Aşama Aşama Diş Beyazlatma

1.Dişleri Temizleme

Diş beyazlatma işleminden önce diş hekimi eğer varsa hastanın problemli çürük dişlerini halleder, dişleri temizler, diş eti problemlerini çözümler ve renk harici ağızı sağlıklı bir hale getirir.

2.Beyazlatma Hedefi

Tedavi öncesi hasta ve hekim hangi dereceye kadar hangi dişlerin beyazlatılacağına karar verir.

3. Beyazlatılacak Dişlerin Diğer Dokulardan İzole Edilmesi

Beyazlatıcılar genelde perexide bazlıdır. Ve bu madde diş etleri, dudaklar gibi yumuşak dukular için oldukça zararlıdır. O Yüzden beyazlatılmadan önce bu yumuşak dokular izole edilmelidir.

4. Beyazlatıcı Ajanın Uygulanması.

5.Beyazlatıcı Ajanın Aktive Edilmesi

Çoğunlukla ışıkla bu ajan aktive edilerek etki göstermesi beklenir.

Beyazlatma işleme 60-90 dakika kadar sürer. Ve ihtiyaca göre 2-3 seans devam edebilir.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir