Whatsapp: 0 539 811 18 18

Ankara Diş Estetiği

Yüze hangi gülüşün yakıştığına aslında bireylerin kendisi çok fazla karar veremezler. Sadece bir sorun olduğunu fark edebilirler. Mesela fotoğraf çektirirken gülümseyemiyorsanız, birisi ile konuşurken dişlerinizi saklayarak konuşuyorsanız, bazı sorunlar olduğunun farkına varabilirsiniz. Ancak nasıl çözümlenebileceği konusunda mutlaka bir ankara diş hekimine danışmalısınız.

Zaman zaman insanlar dişlerinin hiçbirinden mutlu olmadıkları için tamamen kaplatmak istedikleri gibi bir düşünce ile de diş hekimine gelebiliyorlar. Ama belki sadece birkaç dişe müdahale, yada sadece rengine müdahale ile kişi bu sıkıntısından kurtulabilir. Estetik diş hekimi ile ortak bir çalışma ile kişi güzel bir gülüşe sahip olabilir.

Ankara Estetik Diş Hekimliği

Ankara Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

 • Ankara Dişeti Estetiği (Gummy Smile)
 • Estetik Diş Hekimliği
 • Gülüş Analizi ve Değerlendirme
 • Gülüş Tasarımı
 • Porselen Laminalar
 • Kompozit Laminalar
 • Porselen Köprüler
 • Ankara Diş Beyazlatma
 • İnley-Onley porselen dolgular
 • Zirkonyum
 • Ankara Diş Estetiği

Ankara Gülüş Tasarımı

Ankara Gülüş TasarımıDiş estetiğinde gülüş tasarımı için birkaç tedavi yöntemi vardır. Bunlar için öncelikle hastadan bir ölçü alınıp fotoğraflar ile laboratuara aktarılır. Bu görüntüler içerisinde en güzel görüntüyü yakalamak için gerekli hangi dokunuşlar yapılacaksa onlar tespit edilir. Buna göre bir diş formu diş dizilimi planlandıktan sonra hasta ağzında uygulanır. Bu uygulama sonucunda hangi tedavi yöntemi seçilecekse ona göre işlemler planlanır.

Gülüş tasarımı uygulaması ortalama iki seans sürer. İlk randevu hasta ile estetik diş hekiminin beklentilerinin tam olarak tespiti amaçlıdır. Hastanın ne beklediği, aslında hastaya ne tür bir gülümseme yapılacağına dair tüm veriler ilk randevuda alınır. İkinci randevuda ise ilk randevuda tasarlanmış olan konuların uygulamaya geçmiş şeklidir. İkinci randevuda genellikle hastaya yakışacak gülüş tasarımı tespit edilmiştir. Bundan sonra artık tedavi başlar. Tedavinin süresi ise yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterir.

Ankara'da Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürede Yapılabilir?

gülüş tasarımı sonrası

Ankara'da gülüş tasarımı uygulaması ortalama iki seans sürer. İlk randevu hasta ile estetik diş hekiminin beklentilerinin tam olarak tespiti amaçlıdır. Hastanın ne beklediği, aslında hastaya ne tür bir gülümseme yapılacağına dair tüm veriler ilk randevuda alınır. İkinci randevuda ise ilk randevuda tasarlanmış olan konuların uygulamaya geçmiş şeklidir. Ankara diş estetiği kliniğinde ikinci randevuda genellikle hastaya yakışacak gülüş tasarımı tespit edilmiştir. Bundan sonra artık tedavi başlar. Tedavinin süresi ve Ankara'da ne kadar bulunmanız gerektiği ise yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterir.

Ankara Kozmetik Diş Hekimliği

Çapraşık ve kırık dişleriniz mi var? Dişleriniz çok mu sarı? Gülerken ağızınız kapatmak zorunda mı kalıyorsunuz.

Kozmetik diş hekimliği bu konularda size yardımcı olabilir gülüşünüzü dizayn edebilir. Kozmetik diş hekimliği yılar boyunca kendini çok geliştirmiş ve maddi, manevi maliyetler de düşmüştür.

Kozmetik diş hekimliği aslında diş hekimliğinin ayrı bir uzmanlık dalı değildir, diş hekimin bakış açısı ve ilgi alanı ile ilgilidir. Aynı zamanda bir çok branşın içine girdiği multidisipliner kompleks bir daldır. Şöyle ki diş etinde problem varsa bu çözülür, lamine ve zirkonyum gibi protezler yapılır bunların öncesinde ortodonti ile dişler toparlanır, çapraşıklıklar giderilir. Yani bir çok uzman diş hekiminin işin içine girebilir. Eğer bir diş hekimi tüm bunların hepsini ben yaparım derse çok iyi yapamadığı ya da farklı amaçlarının olduğu düşünülebilir.

Bir vakayla örnek vermek gerekirse hastanın üst yan kesici dişleri doğumsal olarak eksik ve diğer dişler bunların boşluklarına doğru kaymış. Önce iyi bir ortodontik tedavi ile eksik olan dişlerin yerleri açılıyor sonra buralara implant yereliştiriliyor ve iki adet zirkonyum kron yapılıyor ancak mevcut dişler biraz sararmış ve lekeli oldukları için beleaching, diş beyazlatma ile dişler beyazlatılıyor. Bu işlemler sonucunda hastamız artık ağızını kapatmadan rahat rahat gülebilir.

O yüzden böyle kompleks ve karmaşık bir konu olan kozmetik diş hekimliği ve gülüş tasarımında sizde önce ayrıntılı bir muayene olmalısınız. Unutmayın eğer baştan doğru bir teşhis ve doru bir tedavi planı belirlenirse sonuçta iyi olacaktır.

Detaylı Bilgi ve İletişim Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir